Tarp istorijos ir dabarties

Silenės–Urbanų pasienio punkte tarp Latvijos ir Baltarusijos užtrukome beveik dvi valandas. Abiejų šalių pasieniečiai ir muitininkai „nepriekabiavo“, tiesiog buvo daug važiuojančių per sieną. Stovi, lauki ir galvoji: kuriems galams į Tverečiaus postą tiek pinigų sudėta, jei vis vien į Breslaują ir Vidžius reikia pro Daugpilį trenktis. Vėlavome, tad Breslaujoje jau laukė ir valdžia, ir viešnagė dar dviejose įstaigose. Pasitikti aukščiausiu lygiu: laukė rajono vykdomojo komiteto pirmininkas (meras) Vladimiras Dranevskis su žmona, rajono tarybos pirmininkė Nina Pučinskaja, kiti vykdomojo komiteto (savivaldybės) atsakingi darbuotojai...

Skaityti plačiau

Kiek vandens reikia degančiam namui užgesinti?

Kai dega gyvenamasis namas, streso ir panikos apimti gyventojai nekantriai laukia ugniagesių gelbėtojų. Ir kai šie, atvykę į gaisro vietą ir per kelias minutes išpylę iš gaisrinės cisternos kelias tonas vandens, pradeda ieškoti vandens šaltinio, kyla gyventojų susierzinimas ir pyktis: „Ir vėl be vandens atvažiavo...“ Šią situaciją paprašėme pakomentuoti Specialiosios priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Logistinio aprūpinimo komandos Specialiųjų priemonių aptarnavimo poskyrio vyriausiojo specialisto technologijos mokslų daktaro Vladimiro Suslavičiaus.

Skaityti plačiau

Zarasų krašto architektūros perlas – Salako bažnyčia

Vos įvažiavus į Salako miestelį, atvykusius iš toli pasitinka aukštai į dangų besistiebiantis Salako bažnyčios bokštas. Ryškiausias Salako architektūros akcentas sudaro įspūdį, lyg lankytum ne Zarasų rajono miestelį, o puikiausias Normandijos ar senosios Anglijos bažnyčias. Švenčiausiosios Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčia užburia savo didingumu ir masyvumu. Galbūt todėl, kad nėra įprasta, jog didžiulis pilkų tašytų akmenų statinys taip ryškiai išsiskirtų iš vietos kraštovaizdžio. Bet bažnyčia Salaką garsina, daro lengvai atpažįstamu, tad ir vietiniai gyventojai didžiuojasi gyvendami šio sakralinės architektūros perlo paunksmėje.

Skaityti plačiau

„Tundra“ išėjo į šviesą

Antradienio „Auksinio proto“ žaidime pirmąkart laimėjo komanda, iki šiol ant aukščiausios pakylos dar nebuvusi – tai „Tundra“. Ji ilgai, kaip tas Mozė po dykumą, braidė po žinių tundras ir pagaliau pasiekė savo. Antradienį ši komanda žaidė stabiliai, jau nuo pirmojo turo pareiškusi pretenzijas į lyderius. Buvusios komandos lyderės stipriausiųjų trejetuke taip pat liko.

Skaityti plačiau

Vienu mostu restauruota kapinių koplyčia, arka, du kryžiai

Tikėjimo galia galim ugdyti dorybes, išmokti jas atpažinti ir suprasti, kokios jos yra svarbios žmogiškumui įrodyti. Tikėjimas moko, kaip pasirinkti tikrąsias vertybes. Šis pasirinkimas nulemia kiekvieno mūsų gyvenimo kokybę ir net ateitį. O štai pasitikėjimas yra gilaus tikėjimo ženklas. Tikėdami žmonės pasitiki Dievo sprendimais. Tačiau svarbu įsisąmoninti, kad Dievo sprendimai labai subtilūs, apgalvoti ir... nepastebimi akimirksniu, o kartais atrodo net ir nesuprantami. Nesuprantami šiandien, čia ir dabar, tačiau Dievas mus moko neskubėti ir prisiminti, kad dar bus rytoj...

Skaityti plačiau

Kaip „Tie patys“ „saulėje“ pirštus nusvilo...

Antradienį „Žuvėdroje“ toliau vyko protų mūšiai, tačiau pasak E. M. Remarko, šiame fronte nieko naujo neatsitiko. Vėl komandos žaidė apylygiai, vėl žaidimą laimėjo „Nykštukai“. Nors šiokios tokios intrigos pabaigoje vis dėlto būta. „Nykštukai“ į priekį išsiveržė ketvirtajame ture, atsakę į bonusinį 8 tšk. klausimą, kurio atsakymas buvo „šaldytuvas“. Taigi, vaizdžiai tariant, jiems padėjo šaltis. Norint laimėti „Tiems patiems“, paskutiniame penktajame ture jiems reikėjo žūtbūt atsakyti į bonusinį 10 tšk. „karštą“ klausimą, kurio atsakymas „saulė“.

Skaityti plačiau

Kaip Vidžiai žengė į XXI amžių

Kai vieną spalio antrosios pusės savaitgalį Ignalinoje bildėjo „Bildučiai“, grupė rajono savivaldybės įstaigų darbuotojų bildėjo Baltarusijos keliais. Sprendžiant iš vizos pase, paskutinį kartą šioje kaimyninėje šalyje lankiausi prieš ketverius metus, 2013 m. vasarą. Į politinį režimą Baltarusijoje žiūriu kartais su šypsena, kartais su nemenka kritinio sarkazmo doze, nes šioje šalyje dar daug kas primena mūsų jau užmirštamą sovietmetį ir, atrodo, vėl važiuodamas nesitiki kuo nors itin nustebti.

Skaityti plačiau

Tarsi per Klausučių ūlytėlę...

Redakciją pasiekė nerimo kupinas skambutis. Moteris tiesiog stebėjosi ir guodėsi dėl jų daugiabučių, esančių Aukštaičių gatvėje (Nr. 32 ir 34), kiemų, paverstų purvyno klampyne. „Ryte pasnigo. Parėjau iš poliklinikos ir nustėrau – įeiti į laiptinę galiu tik klampodama per purvyną. Tai kodėl V. Šimonis visą vasarą laukė, o subjurus orams ir pasnigus, ėmė rausti panamėje vamzdynus ir, negana to, tą pačią dieną imtasi renovacijos darbų. Ką jie sau galvoja? Tyčiojasi? Žinau, kad nei aš, nei jūs nieko nepakeisime, tačiau bent jau pasiguosti norėčiau“, – kalbėjo skambinusioji.

Skaityti plačiau

Ar Katalonija taps nepriklausoma valstybe?

Realios Katalonijos nepriklausomybės tikimybė nėra didelė, bet politinio stabilumo tikėtis Ispanijoje artimiausiu metu nereikėtų. Spalio 27 d. Katalonijos regioninis parlamentas paskelbė nepriklausomybę. Toks sprendimas priimtas nepaisant fakto, jog bendro susitarimo nebuvo – didelė dalis Katalonijos nenori nepriklausomybės. Tą įrodo ne tik protestai gatvėse, bet ir faktas, jog regioniniame parlamente „už“ balsavo tik 70 atstovų iš 135. 

Skaityti plačiau

Varduvininkai:


-oji metų savaitė, metų diena.

lrytas.lt

Reklama ir skelbimai svetainėje