Donkichotiška mielagėniškių kova XXI amžiuje

Mielagėnų bendruomenėje užvirė emocinė kova. Vienoje pusėje – bendruomenė, kitoje – vėjo malūnai, kurie, žinoma, turi ir vardus, ir pavardes, bet kol kas yra tik vėjo malūnai. Bendruomenė mato ir sutinka trečiuosius ar ketvirtuosius asmenis, kurių mintys skiriasi, pasakojimai prieštarauja patys sau. Kovos ašis – paplūdimys šalia Milašaičio ežero, kurį pradėjo „niokoti“ paslaptingi kaimynai. 

Skaityti plačiau

Pagerbtas meniškasis Ignalinos krašto gamtos metraštininkas

Ignalinos viešojoje bibliotekoje surengtas nuoširdžiai šiltas gamtininko, fotografo, poeto Algirdo Panavo kūrybos vakaras, kurį jam asmeninio jubiliejaus proga dovanojo bendradarbiai, bibliotekininkai, bičiuliai. Kovo 29 d. Aukštaitijos nacionalinis parkas minėjo 45-erių metų sukaktį, kuri sutapo su parko ilgamečio vadovo, darbuotojo Algio Panavo 65-uoju gimtadieniu. Šįkart susirinkta pasidžiaugti Algio gyvenimu ir jo kūryba, kartu pasižiūrėti  gamtos filmų ir nuostabių fotografijų, paklausyti jo eilių ir dainų. 

Skaityti plačiau

Skalsus žaidimas

Antradienio  „Auksinio proto“ žaidimas buvo skalsus taškais. Net penkios komandos jų pelnė daugiau nei po 70, ko paprastai užtenka laimėti žaidimą. „Vėžiai“ paskutiniu šuoliu įšoko į pirmąją vietą, o „Prieteliai“ ir „Ignalina United“ – į prizininkus, sėkmingai įveikę brangiausią, 10 tšk. bonusinį klausimą. Kad būtų pirmi, to pritrūko „Tiems patiems“. Pirmaujantys bendroje įskaitoje „Apuokai“ šįkart liko tik penkti.

Skaityti plačiau

„Ačiū, kad susitikome...“

„Neseniai keliavom su dukra kruiziniu laivu po Viduržemio jūrą. Šokiai, pramogos ant ledo, koncertai. Gyvenome mes vienoje kajutėje, o vakarieniaudavome su kaimynais. Penktą vakarą vyrukai, su kuriais sėdėdavom prie stalo, prasitarė, jog visą laiką galvojo, kad aš esu pasiturintis senjoras, keliaujantis drauge su jauna savo dama. Žinoma, liūdna, bet nesu turtuolis, o mano palydovė buvo mano dukra, bet man smagu, jog atrodau kitiems labai neblogai“, – juokavo žinomas kraštietis, gamtininkas, nusipelnęs garbės mokytojos vardo, Antanas ŠIMKŪNAS.

Skaityti plačiau

Vilniaus pontoninio tilto tragedija

Šimtai šaltoje Neryje besiblaškančių vilniečių, daugelis – su plaukti kliudančiomis striukėmis. Tamsa ir masinė panika. Tokį sukrečiantį vaizdą buvo galima išvysti prieš 44 metus pačiame Vilniaus centre, prie Koncertų ir sporto rūmų, šalia kurių sugriuvo tiltas. Oficialiais duomenimis, šią naktį gyvybės Neryje neteko keturi jaunuoliai. Tačiau esama liudininkų, teigiančių, kad aukų buvo daugiau.  

Skaityti plačiau

Rūpinkis savo sodu ir jis pasirūpins tavimi

Pasveikinkim atskubėjusį pavasarį. Išsivalykime, išsigrėbkime, išsikuopkime. O tada jau, pasitelkę savo kūrybiškumą ir išmonę, imkimės kitų darbų. Vieni svarbiausių – bundančių augalų tręšimas, dirvos ruošimas ir pasiruošimas sėjai. Kaip tai padaryti – pataria biologas, ūkininkas Pranas ZUBRICKAS. 

Skaityti plačiau

Pasikeitė žaidimo lyderis

Antradienio „Auksinio proto“ žaidimas šiek tiek pakoregavo vietas bendroje įskaitos lentelėje. Ilgai pirmavę „Nykštukai“, pirmąją vietą užleido stabiliai gerai žaidžiantiems Vidiškių „Apuokams“. Šie su puikiu rezultatu laimėjo antradienio žaidimą, o „Nykštukai“ vis dar neišlipa iš duobės, šįkart liko septinti. Penktajame žaidimo ture „išrovę“ brangiausią 10-ties taškų klausimą, atsitiesė Švenčionėlių „Vėžiai“, užėmę antrąja vietą. „Tie patys“ liko treti kaip vakaro žaidime, taip ir bendroje įskaitoje.

Skaityti plačiau

Ignalinoje – netradicinė NATO karių misija

Ignaliniečiai, jau dvejus metus bendradarbiaudami su Nyderlandų Karališkosiomis karinėmis pajėgomis, šiemet simboliškai paminėjo Lietuvos įstojimo į NATO 15-os metų jubiliejų. Pakilus jausmas, kai matai, jog ne tu, o į tave kažkas tiesia pažinimo ranką. Tai Lietuva patyrė tapusi NATO nare. Nyderlandų Karališkųjų pajėgų kariai stengiasi pačiais įvairiausiais būdais išnaudoti tarnavimą Lietuvoje, todėl ieško galimybių, vykdydami ir socializacijos projektus. Kaip ir kodėl Ignalina?

Skaityti plačiau

Aukštaitijos nacionaliniam parkui – 45-eri

„45-eri metai – toks amžius, kai vyrai pradeda ieškoti naujų iššūkių, naujų iniciatyvų. Taip ir nacionalinis parkas. Vienas dalykas rūpintis gamta, aplinka, žmonėmis, kurie gyvena čia, kitas dalykas – nauji iššūkiai, dėl kurių viduje dega noras ir veda pirmyn. To dėka prasidėjo paieškos ir bendradarbiavimas. Ir ne su bet kuo. Įsiliejo NATO rotacinės pajėgos. Ir kas galėtų patikėti? Prasidėjo ir naujas pozityvių turistų srautas iš Vilniaus, Kauno ir kitų Lietuvos miestų, kurie atvyksta pažinti ir pamilti šį kraštą.

Skaityti plačiau

Varduvininkai:


-oji metų savaitė, metų diena.

Išsinuomočiau žemės

Reklama ir skelbimai svetainėje