Kaimo kryžius ir po 80-ties metų atliko savo pareigą – subūrė draugėn žmones

Dabar kaimuose tiek įvairiausių renginių vyksta, kad jau kalbama apie jų perteklių. Todėl vykdamas į Juodalaukį galvojau– tai taip pat bus vienas iš vietinės reikšmės renginių. Kadangi Juodalaukyje belikę tik viena kita gyvenama sodyba, mąsčiau, na, susirinks kokios dvi dešimtys dalyvių ir visa šventė. Bet netikėtai radau minią žmonių. Organizatoriai bandė skaičiuoti, suskaičiavo 107.

Skaityti plačiau

Piliakalnių didybės pavilioti

Seimui 2017 m. paskelbus Piliakalnių metais, Kazitiškio ir Grybėnųkaimų bibliotekininkės prisiminė, kad Kazitiškio seniūnijoje taip pat yra šių gražuolių. Dar ir ne vienas... Pasitarusios Rasa Trubilienė ir Dalia Koršul nusprendėme juos, kartu su skaitytojais, aplankyti. Kazitiškio seniūnijoje jų yra keturi: Tolimėnų, Garbšių, Bajorų ir Kazlupiškės.

Skaityti plačiau

Puiki pilietiškumo ir patriotizmo šventė

Yra sparnuotas posakis – jei nemaitinsi savos kariuomenės, maitinsi svetimą. Tik po 2014 m. Rusijos agresijos Ukrainoje imta suprasti, kad šis posakis gali būti įkūnytas ir Lietuvoje, todėl iš anksčiau dažnai teigusių, kad mums nereikia kariuomenės ir išlaidų jai išlaikyti, liko tik vienetai. Kokia ta mūsų kariuomenė, šiemet akivaizdžiai leista pamatyti ir pačiupinėti kiekvienam norinčiam – pirmąkart Ignalinoje surengta visuomenės diena kartu su kariuomene.

Skaityti plačiau

Ant mažai žinomo Puziniškio piliakalnio

Ant trečiojo – Puziniškio piliakalnio – ant kurio vyko istorijos pamoka iš ciklo „Piliakalnių istorija žadina vaizduotę“, susirinko netikėtai daug žmonių. Su pavėlavusiais (nemažas būrys rajono kultūros darbuotojų vėlavo apie 20 min.), jų skaičius ženkliai viršijo šimtą. Šįkart čia susirinko žmonės, keliavę įvairiai – autobusais, automobiliais, o grupė pamokos dalyvių plaukė kateriu iš Palūšės.

Skaityti plačiau

Meškos vaikščioja laisvai

Pasieniečių jau nebestebina atvejai, kai aptinkami per sieną iš Lietuvos į Baltarusiją einančių meškų pėdsakai. Trečiadienį ryte juos Švenčionių rajone vėl rado pareigūnai. Tai jau penktas toks atvejis šią vasarą. Šįkart pėdsakus VSAT Ignalinos rinktinės pasieniečiai pastebėjo Švenčionių r. Čia abiejose sienos pusėse auga miškas. 

Skaityti plačiau

Kai už lango Mėnulio pilnatis

Pilnatį supa daugybė įvairiausių nusistatymų: per ją žmonės prasčiau miega, jaučiasi dirglesni ir net nusikaltimų bei nelaimingų atsitikimų skaičius šokteli į viršų. Tačiau ar tikrai vien mėnulio fazė gali išprovokuoti daugiau nelaimių kelyje bei sveikatos problemų paūmėjimą? Ko laukti savaitę nuo šeštadienio, kai pradės šviesti pilnatis?  

Skaityti plačiau

Vieningos Ignalinos žvilgsnis iš Lietuvos valstybės lopšio – Mažulonių

Meilę savo artimam ir savo Lietuvai visi mes suprantame skirtingai: vieni – žodžiais, kiti – darbais, treti – visokeriopu atsidavimu, egzistencijos įprasminimu. Vis tik nepaneigsime fakto, kad žmogaus buvimas šalia žmogaus ir džiaugsme, ir varge yra pats aiškiausias atsidavimo  įrodymas. Juk Lietuva – tai pirmiausia jos žmonės...

Skaityti plačiau

Kaimo gandriukai

Tokie jau mes kaimo žmonės. Jeigu jau lemta čia mums gimti ir gyventi, tai ir tvarkomės kaimiškai. Vis kažką sodinam, kažką prisijaukinam. Jeigu mūsų seneliai pasodino liepą, ąžuolą, tai jų anūkai į medžius jau kelia inkilus, dar geriau – seną vežimo ratą ar akėčias. Na, dėl akėčių gal kiek ir perdedu. Taip darydavo anksčiau. Laikui bėgant, medinės akėčios supuvo. Na, o metalinių kažkaip niekas nekelia.

Skaityti plačiau

Valstybės dienos proga Ignalinos miestas pasipuoš karine technika – vyks šventė su Lietuvos kariuomene

Liepos 7 d. Ignalinos miesto vasaros estradoje kariškas šurmulys persipins su muzika – įvyks Valstybės dienai skirta renginys „Valstybės diena kartu su kariuomene“, kurios metu visuomenei pasirodys įvairių Lietuvos kariuomenės pajėgų kariai ir NATO sąjungininkai. Karinė technika nuo šarvuočių iki tankų, ginklai, karinės estafetės kiekvienam renginio dalyviui paįvairins kasdienybę ir praplės žinias. Taip pat renginyje dalyvaus Lietuvos policijos ir Valstybinės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai.

Skaityti plačiau

Varduvininkai:


-oji metų savaitė, metų diena.

lrytas.lt

Reklama ir skelbimai svetainėje