Ignalinos pacientų „odisėja“ tęsiasi

Geras Ignalinos vardas – kiekvieno ignaliniečio garbės reikalas. Normalu, jog tikimės, kad visi už jį ir kovotų, o ne spjaudytų į šulinį, iš kurio ir geriame visi. Tačiau esmė ta, kad mes labai skirtingai suvokiame tą garbę ir kovą už ją. Regis, visai teisinga būtų įsivardinti klaidas, pripažinti jas ir stengtis kiek įmanoma naikint ar mažinti jų pasekmes bei pasistengti jų nebedaryti. Tačiau nemaža dalis garbę suvokia kaip faktų slėpimą ir bandymą kitiems, o paskui ir sau įrodyti, kad viskas yra gerai ir net labai gerai. Tačiau problemos slėpimas tik klampina gilyn, kol galiausiai, nebeišlaikius spaudimo, įvyksta  sprogimas, panašiai kaip  uždegiminį procesą organizme sukėlus pūliniui. O taip... apie negalavimus ir pūlinių pasekmes geriausia žino medikai. Bent jau mes tikimės, kad jie turi tai žinoti.

Sekmadienį sulaukiau Krikonių gyventojo skambučio,  pribloškusio ir ne juokais mane pačią, kaip mamą, išgąsdinusio. Skambino 14-ečio berniuko tėtis ir pasiguodė skausminga patirtimi, kurios pabaiga dar neaiški nei sužeistajam, nei patiems medikams, galintiems atsidurti teisiamųjų suole.

Rugpjūčio 2 d. vaikinukas griūdamas susižeidė koją. Žaizda buvo gili, todėl nuspręsta kreiptis į medikus pagalbos. Jaunuolis pateko pas VšĮ Ignalinos r. poliklinikos chirurgą Aleksandrą Čiupačenko. Žaizda, regis, buvo dezinfekuota, išvalyta ir užsiūta. Laikas bėgo, žaizda negijo, darėsi skausminga, vaikas jautėsi vis prasčiau, galiausia iš žaizdos pradėjo sunktis pūliai. Nebeiškentęs, jaunuolio tėtis pasirūpino, kad sūnus patektų pas medikus į Vilnių, Santaros kliniką.

„Apžiūrėjęs Santaros klinikų chirurgas pasibaisėjo tuo, kas padaryta su vaiko žaizda ir dar paklausė, ar ne patys siuvome. Ne tik žaizda nesutvarkyta, kaip turėjo tai būti atlikta,  dar ir akmuo užsiūtas viduje... tai sukėlė komplikacijas“, – sakė berniuko tėtis.

Jaunuolis, jau seniai turėjęs būti sveikas ir pamiršęs buvusį nelaimingą atsitikimą, šiandien vis dar tęsia gydymą Santaros klinikose. Ir kas už tai turėtų atsakyti? Paprastai, kai   mažo miestelio policijos pareigūnas padaro nusižengimą, svyruoja Generalinio komisaro kėdė, nes jis prisiima atsakomybę. Na, tikėtis, kad Sveikatos ministras prisiims atsakomybę, žinoma, nereikėtų, tačiau štai poliklinikos vadovai tikrai turi apie ką pamąstyti.

Pastarieji keli įvykiai  Ignalinos poliklinikoje, pasak rajono savivaldybės administracijos direktoriaus, inicijavus auditą, bus ištirti. Gavus išvadas, bus priimti konkretūs sprendimai. Visa su paskutiniais dviem spaudoje aprašytais įvykiais susijusi informacija perduota administracijos direktoriui. Nukentėjusiųjų artimieji pasirengę bendradarbiauti, kad šie įvykiai būtų iki galo išaiškinti ir prasižengimus padariusieji atsakytų, kaip tai numato įstatymai.

Parašykite komentarą

(Prašome komentaruose ir tam skirtoje vietoje aukščiau nerašyti nerašyti nuorodų, kadangi dėl interneto šiukšlintojų visi pranešimai su nuorodomis yra blokuojami. Jei jūsų komentaras po išsiuntimo nepasirodo, reiškia įrašėte nuorodą arba įvedėte blokuotą el. pašto adresą)

*

 • Rolandas

  Parašytas 2017-09-20 12:17:47

  Kovoti su tikiais, ir kas nemyli savo darbo savo pacientu salinti juos is profesines veiklos , bet salinti o ar stabdyti daktaro veikla tai to negana. Turi buti nubaustas finansiskai.
  Formule financines bausmes tokia :
  1. sumoketi uz tevu islaidas nuo kelioniu maistu vaistu kuro sanaudu transporto priemoniu ekspluatavimo tevu praleistas dienas ne darbe ir t.t iki vaikas pasveiks.
  2. Padengti moraline zala isgyvenimus pergyvenimus bemieges naktis kaip kompensacija kuria nustato nukentejusioji puse.

  Klausimas : ar Lietuvos valstybe pajegi padeti tokioje situacijoje nukentejusiajai pusei ? Kiekvienas atsakykite pats sau tyliai tyliai , kad niekas negirdetu , gal jei ir reksite ... vistiek niekas negirdes.

  Atsakyti

Varduvininkai:


-oji metų savaitė, metų diena.

Reklama ir skelbimai svetainėje