Poilsinės kelionės: kaip išsirinkti vasaros atostogų kryptį?

Su kuo jums asocijuojasi vasara? Daugelis atsakytų – atostogomis! Nors kai kurie šį vasaros malonumą planuoja iš anksto, nemažai žmonių vis dar renkasi paskutinės minutės keliones. Atostogų pasiūlymų – daugybė, tad kaip išsirinkti atitinkantį jūsų poreikius? Kaina – tikrai ne vienintelis kriterijus. Skiriasi siūlomos pramogos, kraštovaizdžiai, šalių virtuvės… Ką reikia žinoti apie kiekvieną kurortą prieš pasirenkant jį savo atostogoms?Informacija apie populiariausias lietuvių atostogų kryptis šią vasarą – Turkiją, Bulgariją ir Graikiją – dalinasi Novaturas.lt kelionių ekspertai.

Skaityti plačiau

Graži kaip moteris, gaili kaip ašara

Turime tris rojus. Pirmasis – kuriame gyveno Adomas ir Ieva. Antrasis – rojus, kurį kūrėme, bet taip ir nesukūrėme. Į trečią „rojų“ pasaulio gale veža turizmo agentūros. Visi jie laike ir erdvėje yra toli. Bičiuliui prasitariau važiuojąs į Šri Lanką. Šis patarė su savimi pasiimti knygą – kad galva būtų ne tuščia. Į kelionę pasiėmiau autorių kolektyvo leidinį „Pasaulio religijos“. Pravertė. 

Skaityti plačiau

Europos gale ar pradžioje?

Bičiulis skambina trečia diena ir vis klausia: kada susitiksim? Jis nori pasitarti, kur važiuoti atostogauti, lyg savo galvos neturėtų. Atostogos būna kartą metuose, todėl pasirinkti, kur pailsėti – ne taip jau lengva. Kiek girdžiu, daug žmonių renkasi Turkiją, Egiptą, Kretą, Kiprą. Keliauti, ilsėtis šiais laikais yra kur. Tik pinigų turėk. Galima keliauti po visą pasaulį. Tik štai, mūsų avialinijos nesutvarko savo ūkio. Gėda prieš Estiją, Latviją.

Skaityti plačiau

Floristinių madų šou kėlė publikos ovacijas

Gilūtų kaimo bendruomenė liepos 19-ąją susirinko į baigiamąjį projekto „Gilūtų kaimo bendruomenės aktyvinimas ir laisvalaikio užimtumo gerinimas“ renginį „Pasipuoškime floristine medžiaga“. Bendruomenės pirmininkas – Alvydas Raketis, projekto vadovė – biologijos mokytoja, žinoma floristė Klotilda Duniauskienė. Šventėje dalyvavo visas būrys garbių svečių: LR Kultūros ministras Šarūnas Birutis su žmona Rasa, gimusia Užupio kaime, rajono meras Henrikas Šiaudinis, Mielagėnų seniūnė Milda Bielinienė, dvasininkai, aplinkinių kaimų bendruomenės.

Skaityti plačiau

Nestabilus pasaulis

Neseniai iš Čilės grįžo akademikas geologas Algimantas Grigelis. Mokslų akademijoje surengtoje konferencijoje profesorius pasakojo apie žymaus lietuvių-lenkų mokslininko Ignacijaus Domeikos gyvenimą, jo veiklą Pietų Amerikoje, susitikimus su minėto tautiečio artimaisiais. Pasakodamas apie kelionę, A. Grigelis užsiminė nejaukiai jautęsis Santjage, nes nuolatos juto nedidelį žemės drebėjimą, prie kurio vietiniai gyventojai yra įpratę ir nekreipia į tai jokio dėmesio.

Skaityti plačiau

Pasienietis Petras sėkmingai užbaigė 1575 km žygį

Pirmadienį prie Valstybės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos rinktinės štabo po 11 dienų kelionės dviračiu finišavo VSAT Ignalinos rinktinės Logistikos skyriaus viršininkas Petras Čeponis, per tą laiką nuvažiavęs 1575 km. Jis aplankė visas Lietuvos pasieniečių užkardas, esančias Latvijos, Baltarusijos, Rusijos ir Lenkijos valstybių pasieniuose. Po finišo jį pasitiko rinktinės štabo viršininkas Valentinas Urbonas.

Skaityti plačiau

Dvi ignalinietės profesinį meistriškumą tobulino Prancūzijoje

Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro Ignalinos skyrius buvo įkurtas tik prieš penkerius metus, bet kasmet auga jo populiarumas ir gausėja mokinių, pageidaujančių čia užbaigti ne tik vidurinį išsilavinimą, bet kartu įgyti ir pasirinktą profesiją. Todėl kai kurie moksleiviai iš rajono įvairių bendrojo lavinimo mokyklų, dar nebaigę vidurinio išsilavinimo, tęsia mokslą būtent šioje mokykloje.

Skaityti plačiau

Žaliasis Kyšulys: salos pasaulio pakrašty

„Esu žioplas, esu labai žioplas. Ekskursijos biuro darbuotoja paklausė, ko aš noriu. Atsakiau:  „Pailsėti“. „Kur?“, – vėl paklausė darbuotoja.

– Nors pasaulio krašte, kad tik būtų šilta ir ramu.

Parvykęs namo susiėmiau už galvos. Ryt vakare iš tiesų vykstu į pasaulio kraštą.„Esu žioplas, esu labai žioplas.

Skaityti plačiau

Aš pasiilgsiu tavęs, Paragvajau... (3)

Paskutinė diena naujoje šeimynoje. Taip liūdna atsisveikinti, gera buvo su jais. Paskutinė diena savanoriavimo projekte. Vakar buvo baigiamoji ceremonija, gavome diplomus ir „Oskarus“. Aš buvau išrinkta draugiškiausia dalyve, – kaip gera žinoti, kad galiu suteikti žmonėms teigiamų emocijų.Šiandien buvome mokykloje, atidarėme žaidimų aikštelę. Tiek laimingų vaikų veidų vienoje vietoje seniai nesu mačiusi. 

Skaityti plačiau

Varduvininkai:


-oji metų savaitė, metų diena.

Moterims ir jų vyrams

lrytas.lt

Reklama ir skelbimai svetainėje