Pagerbtas meniškasis Ignalinos krašto gamtos metraštininkas

Ignalinos viešojoje bibliotekoje surengtas nuoširdžiai šiltas gamtininko, fotografo, poeto Algirdo Panavo kūrybos vakaras, kurį jam asmeninio jubiliejaus proga dovanojo bendradarbiai, bibliotekininkai, bičiuliai. Kovo 29 d. Aukštaitijos nacionalinis parkas minėjo 45-erių metų sukaktį, kuri sutapo su parko ilgamečio vadovo, darbuotojo Algio Panavo 65-uoju gimtadieniu. Šįkart susirinkta pasidžiaugti Algio gyvenimu ir jo kūryba, kartu pasižiūrėti  gamtos filmų ir nuostabių fotografijų, paklausyti jo eilių ir dainų. 

Skaityti plačiau

„Ačiū, kad susitikome...“

„Neseniai keliavom su dukra kruiziniu laivu po Viduržemio jūrą. Šokiai, pramogos ant ledo, koncertai. Gyvenome mes vienoje kajutėje, o vakarieniaudavome su kaimynais. Penktą vakarą vyrukai, su kuriais sėdėdavom prie stalo, prasitarė, jog visą laiką galvojo, kad aš esu pasiturintis senjoras, keliaujantis drauge su jauna savo dama. Žinoma, liūdna, bet nesu turtuolis, o mano palydovė buvo mano dukra, bet man smagu, jog atrodau kitiems labai neblogai“, – juokavo žinomas kraštietis, gamtininkas, nusipelnęs garbės mokytojos vardo, Antanas ŠIMKŪNAS.

Skaityti plačiau

Gintarei Adomaitytei – Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“

Blaškomės po pasaulį ieškodami neįprastų skonių, spalvų, įspūdžių. Paršliaužiame Namo išvargę, nusivylę, nepritapę ir nusižeminę... Nuo kalno pažvelgiame į Namus ir pajuntame, kaip ašaromis išsilieja širdį plėšantis skausmas, susimaišęs su atradimo džiaugsmu... juk visą laiką žinojome, bet išdidumas neleido pripažinti, kad tas Pasaulis ir visi jo stebuklai buvo čia, pačiuose artimiausiuose žmonėse... 

Skaityti plačiau

Garbingas apdovanojimas mūsų krašto šviesuolei

Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas apdovanojo Ignalinos krašto šviesuolę, nusipelniusią mokytoją bei didelę Lietuvos patriotę Birutę ŽEMAITIENĘ, už paminklo, skirto Lietuvos kariuomenės atkūrimo šimtmečiui, pernai pastatymą savo lėšomis Naujajame Daugėliškyje – Lietuvos kariuomenės medaliu kariams ir civiliams ,,100 metų atkurtai Lietuvos kariuomenei“. Medalis Birutei Žemaitienei įteiktas kovo 12 d. Krašto apsaugos ministerijoje, Baltojoje salėje, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Skaityti plačiau

Namams tobulumo suteikti galintis baldininkas

Trylika metų nestandartinius baldus gaminantis Egidijus Gruodis sako, kad jo sėkmės paslaptis – kartais net ir su kaupu išpildomi klientų pageidavimai. Gaveikėnų kaime, nuomojame baldų gamybos ceche verslą įkūręs vyras pasirengęs padėti kiekvienam, ketinančiam savo namuose suderinti jaukumo, praktiškumo, estetikos, kokybės ir kainos santykį.

Skaityti plačiau

Iš Mečislovo biografijos galima mokytis šalies istorijos

Neseniai ignalinietį Mečislovą Petkevičių aplankė svečiai iš Lietuvos kariuomenės. Jam įteikė puokštę gėlių ir medalį „100 metų atkurtai Lietuvos kariuomenei“, kuriuo apdovanojami kariai ir civiliai. Liudijimas Nr. 0621 pasirašytas Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko. Mečislovas kariuomenėje netarnavo, jis – buvęs pokario partizanų ryšininkas Vytenis.

Skaityti plačiau

Ignalinos sporto veidu tapęs plaukimo treneris: pamačiau baseiną ir save jame

Eugenijus Rakitinas yra tikra įžymybė Ignalinoje. Jis čia gyvena 12 metų, per kuriuos išugdė ne vieną solidžiais pasiekimais galintį pasigirti jaunąjį plaukiką. Iš Šiaulių kilęs, mokslus Vilniuje baigęs vyras sako Ignalinoje atradęs tai, kas iki tol jo itin nedomino. Tarkim, čia pamėgo grybauti, žvejoti ar tiesiog pabūti prie ežero. Kai praėjus kelioms dienoms po viešnagės Ignalinoje iš to miesto kilusi kolegė paklausė, ką ten mačiau, prisimenu plaukimo trenerį, ten gyvenantį 12 metų.

Skaityti plačiau

Ilgaamžiškumo paslaptis – gyvenimas be pykčio ir keršto

Vokiečių poetas J. V. Gėtė yra pasakęs – kai neturime savęs, tada mums visko trūksta. Savo 90-metį sutikusiai Onai Dūdėnienei, sako, nieko netrūksta. Moteris žvali, mokanti džiaugtis ir kiekviena diena, ir nedidele malonia staigmena (tarkime, gimtadieniui padovanota gėle ir suvenyru), nestokojanti pamokančio gyvenimiškos išminties žodžio, o ir nežinodamas jos metų, 90-ties tikrai neduotum. Ponia Ona gyvena tai pas dukrą Visagine, tai pas anūkę Kazokinėje, visur jai tas buvimas – ne našta, o džiaugsmas.

Skaityti plačiau

Kad sodyboje su džiaugsmu gyventų penkios... devynios kartos

Julija ir Balys Mudėnai – šeima, kurią pažįsta kone visa Ignalina, o gal tik galvoja pažįstantys? Kad ir kaip norėtųsi šios šeimos istorijoje užčiuopti liūdesio, nepasitenkinimo ar nusivylimo... nepavyksta. Abu sutuoktiniai, energingai žingsniuodami devintąja dešimtimi, sako, gyvenantys gerai ir neturintys dėl ko kvaršinti galvą nei sau, nei kitiems. Įdomu, ką žino Mudėnai ir ko nežinome mes?

Skaityti plačiau

Varduvininkai:


-oji metų savaitė, metų diena.

Išsinuomočiau žemės

Reklama ir skelbimai svetainėje