Projektas „Surink Lietuvą“ - Ignaliną populiarina ir... magnetukai

Kartais „balsas“, atskriejęs iš toliau, turi kur kas didesnį poveikį, nei kaimyno „balsas“. Taip nutinka dažnai. Štai ir apsilankyti mūsų Turizmo informacijos centre pastūmėjo klaipėdietė Dovilė B., renkanti magnetukus. Taip taip, būtent magnetukus!  Liepos 12 d. startavo projektas, sujungęs visas 60 savivaldybių, „Surink Lietuvą“, kurio esmė – Lietuvos šimtmečio proga paskatinti žmones ne tik keliauti po savo kraštą, tačiau ir pažinti kiekvieną jo lopinėlį. Koks viso to tikslas? Ogi, kiekviename aplankytame krašte gausi puikią galimybę įsigyti to krašto formos magnetuką, surinkus visas 60 dalių (tiek yra Lietuvoje savivaldybių) – sujungti jas į vieną visumą – Lietuvos žemėlapį!

Skaityti plačiau

Lietuvos kariuomenė prieš Jį nulenkė savo vėliavas

Gyvename labai simbolišku laiku: šiemet švenčiame atkurtos Lietuvos valstybės 100-metį, Lietuvos kariuomenės atkūrimo šimto metų jubiliejų ir paskutinio Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago 100-ąsias gimimo metines. Šio ypatingo laiko ženklais galime laikyti tiek Lietuvos Nepriklausomybės akto originalo radimą Vokietijos archyvuose, tiek Lietuvos karininko, partizanų generolo Adolfo Ramanausko-Vanago palaikų suradimą Našlaičių kapinėse, Vilniuje. 

Skaityti plačiau

Pažintinis žygis po Senąjį Daugėliškį

Rugsėjo 29-oji nudžiugino saule ir vasariška šiluma. Dar vienas Ignalinos viešosios bibliotekos projekto „Dvarų istorijos žadina vaizduotę“ patyriminis renginys visus norinčius pakvietė keliauti į Senąjį Daugėliškį. Susirinkusiųjų laukė pažintinis žygis „Senasis Daugėliškis – užmirštoji Mindaugo Voruta?“, kurį vedė žygeivis, ilgus metus Ignalinos savivaldybėje paminklotvarkininku dirbęs, Kęstutis Čeponis.

Skaityti plačiau

„Vėžiai“ ropoja greitai

Šeštajame sezono „Auksinio proto“ žaidime kiek pailsėję, ant aukščiausio laiptelio, stabiliai gerai žaidę visus turus, vėl užropojo Švenčionėlių „Vėžiai“. „Tie patys“ įklimpo pirmuose dviejuose turuose ir liko ketvirti, bet kartu su „IPA ir prieteliai“ komanda išlukšteno suktą bonusinį 10 taškų klausimą. Šiemet suprastėjo pernai metų laimėtojų „Nykštukų“ žaidimas, tad jie kelintą jau kartą lieka už pirmojo penketuko ribos. Vis kelių taškų iki pergalės dienos žaidime pritrūksta „Prieteliams“. 

Skaityti plačiau

„Žmonės gal pasiilgs juodai baltos fotografijos...“

Dr. Bronius Šablevičius ketvirtadienio pavakarę suteikė progą mums pirmiems pamatyti jo šedevrus – buvome pakviesti į fotografijų parodos atidarymą Ignalinos krašto muziejuje, kur dovanų gavome ir naująją jo knygą „Pakalbėkime naktimis“. Sklindanti natūrali šiluma iš juodai baltų fotografijų kėlė jaukią nostalgiją, kirbino paširdžius, galvoje vėlė minčių sūkurius. Žiupsnelis humoro, žiupsnelis sarkazmo ir atviras kelias pažinčiai... Eik, atrask, ko dar neradai ir net nežinojai esant...

Skaityti plačiau

Anapus girios, pasaulio donorų – vienišių karalystėj

Ar jums patinka knygos ir filmai apie protingas ir paslaptingas, bet ne kiekvienam matomas būtybes, gelbstinčias pasaulį nuo blogio ir sunaikinimo, apie trogus ir gnomus, borgus ir girinius bei jų kovas vainikuojančią išmintį, draugystę, ištikimybę ir meilę? Jei taip, tada jums patiks ir šis pasakojimas. Ilgai svarsčiau, kaip pristatyti vieną pasaulio donorų, vieną iš tų žmonių, kurio tyko mumyse tūnantis blogis, pasivertęs pavydu, neapykanta, panieka. Dabar žinau, kad pavyks. 

Skaityti plačiau

ERGO pataria, kaip apsaugoti namus

Daugeliui gyventojų namai yra tvirtovė – vieta, kurioje jie jaučiasi saugiausiai. Kad šis jausmas neapleistų, pirmiausia reikia apsaugoti namus ir juose esantį turtą nuo įvairių pavojų. Draudimo bendrovė ERGO Lietuvoje pataria, kaip apsisaugoti nuo dažniausiai pasitaikančių situacijų, per kurias nukenčia gyventojų turtas.

Skaityti plačiau

Ant scenos užlipo naujas lyderis

Penktajame šio sezono „Auksinis protas“ žaidime naujas vakaro lyderis. Juo tapo „Tundros“ komanda. Iki tol po du žaidimus laimėjo „Tie patys“ ir „Vėžiai neina atgalios“. Šįkart „Tie patys“ riedėjo savo įprastu vežimu (liko antri), o „Vėžiai“ sušlubavo ir tenkinosi aštuntąja vieta. Nors apibendrinant rezultatus tenka pastebėti, kad komandas skiria tik vienas kitas taškas ir kiekvienas žaidimas juos maišo tarsi lošėjas kortas kaladėje.

Skaityti plačiau

Tu vėjo paklausk, tau vėjas atsakys

Mokslas sako, kad vyrų ir moterų smegenų pusrutuliai vienodi, tik moterys turi daugiau jungčių tarp jų, todėl esą jų požiūris į pasaulį labiau subalansuotas. Vienas pusrutulis atsako už išorinį gyvenimą, t.y. racionalusis protas, kitas – už emocinį, idealųjį, gal dar kitaip vadinamą fantazijų ir siekiamybių sritį. Mano pase parašyta, kad lytis mot., daktarai to nepaneigia, dar ir dukrą pati išnešiojau: lyg ir turėčiau būti „subalansuota“, nes jungčių tiek, kiek priklauso, bet kodėl taip nesijaučiu?

Skaityti plačiau

Varduvininkai:


-oji metų savaitė, metų diena.

Reklama ir skelbimai svetainėje