Apie informacijos konfidencialumą

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija vasario 21 d. priėmė nutartį byloje dėl žalos (negautų pajamų) atlyginimo dėl nesąžiningos konkurencijos. Byloje nustatyta, kad atsakovė panaudojo ieškovės projekto idėją, kuri buvo Lietuvoje įgyvendinta ir veikianti. Šalių derybos vyko dėl to, jog ieškovė siekė parduoti, o atsakovė – nupirkti teises į projektą bei svetainę.

Skaityti plačiau

Teismas apgynė pirkėjo, įsigijusio automobilį su nuslėptais trūkumais, teises

Panevėžio bendrovė, nesąžiningai pasielgusi su automobilio pirkėja, privalės pasiimti parduotą automobilį ir grąžinti pirkėjai pinigus. Tokį sprendimą priėmė Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs civilinę bylą apeliacine tvarka.

Skaityti plačiau

Slaptas darbuotojų filmavimas pažeidžia jų teisę į privatumą

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) priėmė precedentu tapusį sprendimą byloje López Ribalda and Others v. Spain, kuris numato, kad darbdavys negali slapta filmuoti darbuotojų ar jų darbo vietų, net jei siekia užkirsti kelią galimoms vagystėms ar turi kitų teisėtų ketinimų.

Skaityti plačiau

Ar dirbtinis intelektas pakeis teisėjo vietą?

Ginčų sprendimas ir dirbtinis intelektas – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad šie žodžių junginiai neturi ypatingos sąsajos. Vis dėlto bene populiariausias pastarųjų metų reiškinys – dirbtinis intelektas – spėjo paliesti beveik visas gyvenimo sritis, o ir teisė šiuo atveju nėra išimtis.

Skaityti plačiau

Iš savivaldybės priteista 90 000 Eur

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2019 m. sausio 10 d. priėmė galutinę ir neskundžiamą nutartį – trims pareiškėjams iš Vilniaus miesto savivaldybės priteista po 30 000 Eur patirtai neturtinei žalai atlyginti.

Skaityti plačiau

Kaip vartotojui atpažinti nesąžiningą komercinę veiklą?

Parduodami prekes ir teikdami paslaugas verslininkai suinteresuoti veikti sąžiningai, juk nuo to priklauso verslininko įvaizdis bei komercinė sėkmė. Tačiau elgtis sąžiningai verslininkus įpareigoja ir Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymas, kuriame įtvirtinta, kad nesąžininga komercinė veikla yra draudžiama. Nors įstatymas ir detalizuoja, kad komercinė veikla yra nesąžininga, jeigu ji neatitinka profesinio atidumo reikalavimų ir iškreipia arba gali iškreipti vidutinio vartotojo ekonominį elgesį siūlomo produkto atžvilgiu, tačiau kaip tokią veiklą atpažinti vartotojui?

Skaityti plačiau

Klaidino vartotojus dėl parduodamų patalpų paskirties

UAB „Capital Team“ skirtas įspėjimas – reklamuodama parduodamas patalpas, bendrovė pažeidė Lietuvos Respublikos nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo nuostatas. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) gavo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos (toliau – Inspekcija) persiųstą anoniminį pranešimą dėl Šarkuvos gatvėje Vilniuje vietoje dvibučių namų statomų daugiabučių. Inspekcija Tarnybą informavo, kad nurodytais adresais pagal parengtus projektus išduoti leidimai dvibučių statybai.

Skaityti plačiau

Draudžiama bausti antrąkart už tą pačią veiką

Baudžiamojoje byloje asmuo buvo nuteistas už tai, kad vairavo automobilį apsvaigęs, jo kraujyje rasta 1,75 prom. alkoholio, jam skirta 40 parų arešto ir bauda. Apeliacinės instancijos teismas skundą atmetė.

Skaityti plačiau

Apie paveldėjimo reikalus

Ar kreditoriai turi teisę reikalauti, kad įpėdiniai, priėmę palikimą pagal apyrašą, patenkintų jų reikalavimus iš įpėdinio asmeninio turto? Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) byloje buvo sprendžiamas klausimas, ar palikimą pagal apyrašą priėmusio įpėdinio atsakomybė ribojama paveldėtu turtu ar paveldėto turto verte. Antstolė buvo sudariusi paveldimo turto apyrašą, pagal kurį paveldėto turto vertė buvo daugiau nei 12 tūkst. Eur.

Skaityti plačiau

Varduvininkai:


-oji metų savaitė, metų diena.

Išsinuomočiau žemės

Reklama ir skelbimai svetainėje