Elnę užmušė kirviu

Praėjusį penktadienį Aplinkos apsaugos pareigūnai gavo pranešimą dėl rajone galimai neteisėtai sumedžiotos suaugusios tauriojo elnio patelės. Į įvykio vietą nedelsdami išvyko Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai. Aiškinantis įvykio aplinkybes nustatyta, kad vienas iš pažeidėjų, važiuodamas automobiliu, pakelėje pastebėjo sužeistą ir vos einančią tauriojo elnio patelę.

Skaityti plačiau

Įkliuvo seni pažįstami

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Utenos valdybos Ignalinos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai liepos 24 d. vakare gavo informacijos apie prie Senųjų Bajorų kaimo (Linkmenų sen.) esančio Žeimenio ežere, pastatytus tinklus. Kadangi vanduo įšilęs ir žuvys tinkluose ilgai būti negali, buvo nuspręsta – būdraujantys pareigūnai surengs pasalą.

Skaityti plačiau

Įkliuvo du brakonieriai

Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Ignalinos agentūros valstybiniai aplinkos apsaugos inspektoriai, vykdydami akcijos „Lydeka“ priemones, balandžio 12 d., apie 18 val., išaiškino brakonieriavimo atvejį. Nustatyta, kad pilietis J. M. Antaniškės I k. (Dūkšto sen.) kilpomis medžiojo gyvūnus. Apie paspęstas kilpas inspektoriams pranešė šioje teritorijoje medžiojantys MB „Girelė“ medžiotojai. 

Skaityti plačiau

Sulaikytam kilpininkui gresia didžiulė bauda

Dar sausio pabaigoje agentūros darbuotojai gavo informaciją apie Rimšės seniūnijoje į kilpą pakliuvusį stirniną. Nuvykę į vietą inspektoriai pamatė, kad kilpoje esantis gyvūnas yra gyvybingas, ir jį paleido. Apžiūrėjus kilpos pastatymo vietą ir šalia esančius pėdsakus, įtarimai dėl šio poelgio kilo šalia kilpos pastatymo vietos esančios sodybos gyventojui. Tačiau pritrūkus įrodymų, administracinė byla nebuvo pradėta.

Skaityti plačiau

Per tris dienas sulaikyti du kilpininkai

Utenos RAAD Ignalinos agentūros aplinkosaugininkai gavo informaciją, kad Aukštaitijos nacionaliniame parke, Siūrių pusiasalyje, yra paspęstos kilpos medžiojamiems gyvūnams gaudyti. Patikrinę nurodytą vietą, pareigūnai aptiko 5 paspęstas kilpas. Laukimas užtruko, nes tik trečios paros (vasario 3 d.) pavakary buvo pastebėtas asmuo, einantis į minėtą pusiasalį.

Skaityti plačiau

Pažeidėjai ir žiemą nepoilsiauja

Sausio 30–31 d. reiduose dalyvavo Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos ir Anykščių, Molėtų, Zarasų ir Ignalinos agentūrų aplinkosaugininkai. Sausio 30 d. prieš temstant pareigūnai tikrino Ažvinčių ežerą ir pastebėjo, kad pilietis, stovėdamas ant ledo, nendryne traukė iš eketės virvę. 

Skaityti plačiau

Lydekas gaudė draudžiamu būdu

Utenos RAAD Ignalinos agentūra sausio 8–9 d. vykdė gyvosios gamtos apsaugos reidus. Jų metu nustatyta 14 pažeidimų. Sausio 9 d. vienas žvejys Ūsių ežere nusprendė pagaudyti lydekų, naudodamas masalui žuvelę. Pažeidėjas tai darė ne tik draudžiamu laiku (nuo sausio 2 d. žvejoti, naudojant masalui žuvelę, draudžiama), bet ir daugiau nei du kartus viršijo leidžiamų žvejybos įrankių skaičių.

Skaityti plačiau

Metų brakonierius

Jeigu tarp pažeidėjų būtų skelbiamas titulas ,,Metų brakonierius“ (o, beje, kodėl nepaskelbus? – red.), Utenos regione jo laimėtoju šiemet neabejotinai taptų V. I. iš Švedriškės kaimo. Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai šį asmenį, kartu su jo bendrininku R. Ž., žvejojančius statomais tinklais, šiemet sulaikė jau ketvirtą kartą...

Skaityti plačiau

Apie reidą įspėti pažeidėjus pavėlavo

Pastaruoju metu Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai iš žvejų mėgėjų yra gavę keletą pranešimų apie Dysnų ežere randamus tinklus. Vieno iš didžiausių respublikos ežerų platybėse nustatyti tokio tinklo pastatymo vietą, nežinant geografinių koordinačių, praktiškai neįmanoma, o tokią galimybę turi ne kiekvienas žvejys mėgėjas.

Skaityti plačiau

Varduvininkai:


-oji metų savaitė, metų diena.

Išsinuomočiau žemės

Reklama ir skelbimai svetainėje