Žinutė
  • Failed loading XML...

Sulaikytam kilpininkui gresia didžiulė bauda

Dar sausio pabaigoje agentūros darbuotojai gavo informaciją apie Rimšės seniūnijoje į kilpą pakliuvusį stirniną. Nuvykę į vietą inspektoriai pamatė, kad kilpoje esantis gyvūnas yra gyvybingas, ir jį paleido. Apžiūrėjus kilpos pastatymo vietą ir šalia esančius pėdsakus, įtarimai dėl šio poelgio kilo šalia kilpos pastatymo vietos esančios sodybos gyventojui. Tačiau pritrūkus įrodymų, administracinė byla nebuvo pradėta.

Skaityti plačiau

Per tris dienas sulaikyti du kilpininkai

Utenos RAAD Ignalinos agentūros aplinkosaugininkai gavo informaciją, kad Aukštaitijos nacionaliniame parke, Siūrių pusiasalyje, yra paspęstos kilpos medžiojamiems gyvūnams gaudyti. Patikrinę nurodytą vietą, pareigūnai aptiko 5 paspęstas kilpas. Laukimas užtruko, nes tik trečios paros (vasario 3 d.) pavakary buvo pastebėtas asmuo, einantis į minėtą pusiasalį.

Skaityti plačiau

Pažeidėjai ir žiemą nepoilsiauja

Sausio 30–31 d. reiduose dalyvavo Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos ir Anykščių, Molėtų, Zarasų ir Ignalinos agentūrų aplinkosaugininkai. Sausio 30 d. prieš temstant pareigūnai tikrino Ažvinčių ežerą ir pastebėjo, kad pilietis, stovėdamas ant ledo, nendryne traukė iš eketės virvę. 

Skaityti plačiau

Lydekas gaudė draudžiamu būdu

Utenos RAAD Ignalinos agentūra sausio 8–9 d. vykdė gyvosios gamtos apsaugos reidus. Jų metu nustatyta 14 pažeidimų. Sausio 9 d. vienas žvejys Ūsių ežere nusprendė pagaudyti lydekų, naudodamas masalui žuvelę. Pažeidėjas tai darė ne tik draudžiamu laiku (nuo sausio 2 d. žvejoti, naudojant masalui žuvelę, draudžiama), bet ir daugiau nei du kartus viršijo leidžiamų žvejybos įrankių skaičių.

Skaityti plačiau

Metų brakonierius

Jeigu tarp pažeidėjų būtų skelbiamas titulas ,,Metų brakonierius“ (o, beje, kodėl nepaskelbus? – red.), Utenos regione jo laimėtoju šiemet neabejotinai taptų V. I. iš Švedriškės kaimo. Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai šį asmenį, kartu su jo bendrininku R. Ž., žvejojančius statomais tinklais, šiemet sulaikė jau ketvirtą kartą...

Skaityti plačiau

Apie reidą įspėti pažeidėjus pavėlavo

Pastaruoju metu Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai iš žvejų mėgėjų yra gavę keletą pranešimų apie Dysnų ežere randamus tinklus. Vieno iš didžiausių respublikos ežerų platybėse nustatyti tokio tinklo pastatymo vietą, nežinant geografinių koordinačių, praktiškai neįmanoma, o tokią galimybę turi ne kiekvienas žvejys mėgėjas.

Skaityti plačiau

Priklausomybė nuo brakonieriavimo gydoma baudomis

Yra priklausomybė nuo alkoholio, nuo narkotikų, nuo azartinių žaidimų. Tai įvardijama kaip liga ir galima rasti daug šios ligos gydymo būdų. Tačiau apie priklausomybę nuo neteisėtos žvejybos – brakonieriavimo – niekur neminima. Panagrinėjus tikrus faktus galima drąsiai teigti, kad tokia problema pas kai kuriuos asmenis egzistuoja.

Skaityti plačiau

Per Žolinę „pramogavo“ ir brakonieriai

Šį šventinį savaitgalį visi, kas tik turėjo galimybę, skubėjo pasidžiaugti paskutiniais besibaigiančios vasaros malonumais. Paežerės, miškai, kaimo turizmo sodybos buvo perpildytos iš miestų atvykusių poilsiautojų. Kaip įsitikino Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, kuriems šis savaitgalis buvo kaip įprastinės darbo dienos, poilsiautojai vasaros malonumais mėgavosi gana įvairiai.

Skaityti plačiau

Pažeidėjų, kaip mailiaus ežere

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento agentūrų pareigūnai aktyviai vykdo žuvų išteklių apsaugos kontrolę ir akciją „Lydeka2015“. Tikrinant vandens telkinius fiksuojami ne tik Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių, bet ir kiti pažeidimai.

Skaityti plačiau

Varduvininkai:


-oji metų savaitė, metų diena.

lrytas.lt

Reklama ir skelbimai svetainėje