Gyvybę išgelbėjo dūmų detektorius

Trečiadienį vidurnaktį Ignalinos ugniagesiai gavo pranešimą, kad Kelpučių kaime, Tverečiaus sen., dega gyvenamasis namas. Į įvykio vietą skubiai išvyko gausios ugniagesių pajėgos iš Ignalinos, Meikštų, Mielagėnų. Jiems atvykus, medinis, rąstinis, vieno aukšto namas su priblokuotu mediniu priestatu jau degė atvira liepsna. Pastato išgelbėti nepavyko. Nuo ugnies buvo apsaugotas tik automobilis „VW Golf“ ir netoliese stovintis medinis ūkinis pastatas, o svarbiausia – gyvas liko namo šeimininkas. 

Skaityti plačiau

Šeštadienį degė jau antra šią savaitę rajono bažnyčia

Šeštadienį, apie aštuntą vakare, telefono skambutis tiesiog pribloškė: „Dega Kazitiškio bažnyčia...“ Iš karto šios žinios net protas „nesuvirškino“. Kaip, vėl bažnyčia? Antra šią savaitę? Kažkokia mistika... Bendruoju pagalbos centro telefonu 112 apie gaisrą pranešta 19.08 val. Jau gaisravietėje šalia bažnyčios gyvenanti Aldona Šeduikienė tą vakarą MI pasakojo: „Aš dvi ar tris valandas iki dūmų proveržio bažnyčios bokšte, lauke vis jaučiau kažkokį keistą kvapą. 

Skaityti plačiau

„Jei nenumiriau šiandien, reiškia dar gyvensiu lyg smerčio“

Balandžio 5-oji ilgam įsirėš Ignalinos krašto tikinčiųjų atmintin, kaip viena liūdniausių ir skaudžiausių dienų, kuri tuo pat metu paženklinta ir stebuklo. Tos dienos rytą visiškai sudegė Ceikinių Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčia, gyvavusi 250 metų (statyta 1773 m.). Dievo namais vadinamą pastatą prižiūrėjo, remontavo ir puoselėjo Ceikinių parapijos tikintieji, vadovaujami kun. Marijono Savicko, bei vietos seniūnija.

Skaityti plačiau

Mįslingas gaisras Bieniūnų kaime

Šie metai Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams prasidėjo gana mįslingu gaisru. Bieniūnų kaime, Rimšės sen. Sausio 16 d. vakare sudegė gyvenamasis vagonėlis. Apie gaisrą ugniagesiai jokio pranešimo negavo. Vagonėlis stovėjo atokiai nuo kaimo, o kadangi buvo vėlus vakaras, tai niekas to nė nepastebėjo. Visgi vienam kaimo gyventojui kilo įtarimas dėl vykstančio gaisro, kuriuo jis pasidalino su seniūne.

Skaityti plačiau

Vienas kartas gali ir nemeluoti

Sausio 20 d., 14.34 val., pranešta apie gaisrą Ignalinoje, Vilniaus g. 53, mediniame, daugiabučiame name. Ugniagesiai į įvykio vietą atvyko per kelias minutes. Viduje degė netvarkingai suversti drabužiai, patalynė, apdegė sienos. Įtariama, kad gaisras kilo nuo paliktos degančios žvakės. Elektra bute atjungta, krosnis neeksploatuojama. Liepsna nespėjo įsidegti, gaisras lokalizuotas per 18 min., likviduotas dar po 4 min.

Skaityti plačiau

Kūdroje paskendo senolė

Lapkričio 30 d. Taujūnų k. kūdroje paskendo 85-erių moteris. Tamsiai ėjo namo, nukrypo iš takelio ir įkrito į neaptvertą 3 m gylio kaimynų kūdrą. Senolė buvo aktyvi kaimo saviveiklininkė. Kaimuose dabar kūdras ir tvenkinius kasa, kas tik netingi, tačiau saugiai jas aptverti nesirūpina. Deja, nėra ir jokio norminio akto, įpareigojančio gyventojus privačioje žemėje aptverti iškastas kūdras, kaip nėra ir jokios kieno nors atsakomybės nelaimės, kaip šįkart, atveju.

Skaityti plačiau

Neatsargus rūkymas baudė mirtimi

Per 10 šių metų mėnesių Lietuvoje kilo 10 821 gaisras. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų sumažėjo 9,2 proc. Ignalinos rajone per 10 mėnesių kilo 137 gaisrai, pernai tuo pačiu metu buvo kilę 165 gaisrai. Gaisruose žuvo 97 žmonės (2014 m. – 96), iš jų 6 vaikai, o 171 gyventojas (157) patyrė traumų. Palyginti su penkerių metų 10 mėnesių žuvusių žmonių vidurkiu (129), jų žuvo 24,8 proc. mažiau.

Skaityti plačiau

Žieminė žvejyba pareikalavo pirmos aukos

Antradienį rašėme apie Lūšių pakrantėje dingusį žveją. Kol laikraštis buvo spausdinamas, vasario 2 d. Visagino priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narai, ties Meironų k., iš po ledo ištraukė išėjusio žvejoti ir dingusio 55-erių ignaliniečio A. J. kūną. Skenduolis buvo rastas 3 m gylyje, 15 m nuo kranto, protakoje tarp Lūšių ir Asalnų ežerų.

Skaityti plačiau

Gaisrą sukėlė televizorius

Rugpjūčio 27 d., 14.27 val., ugniagesiai gavo pranešimą, kad Ignalinoje, adresu Geležinkelio g. 30, dega namas. Šiame name yra keturi butai – du privatizuoti ir du socialiniai. Degė 2-ojo, priklausančio S. Š., buto veranda. Suskubta laiku, tad gaisras greitai užgesintas. Sudegė veranda, apdegė, aprūko kiti buto kambariai.

Skaityti plačiau

Varduvininkai:


-oji metų savaitė, metų diena.

Išsinuomočiau žemės

Reklama ir skelbimai svetainėje