Žinutė
 • Failed loading XML...

Muziejus renka gražiausią margutį

Ignalinos krašto muziejus kviečia aplankyti parodą „Margučių pavasaris“ ir muziejaus darbuotojams padėti išrinkti gražiausią margutį. Margučių ekspozicija labai įvairi ir tikrai kūrybingai parengta. Čia gali pamatyti ir tradicinių, ir keramikinių, ir net iš akmens padarytų.

Daugiausia margučių, net 180, parodai pristatė Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijos vadovė Nijolė Trinkūnienė. Visi jie gražiai sudėlioti ant Lietuvos žemėlapio formos pagrindo. Margučiai marginti vašku, dažyti aniliniais, keletas jų – natūraliais dažais.

Gražūs ir Nijolės mokinių margučiai. Ypač spalvingi aštuntokės Samantos Golubickaitės numargintieji.

Įdomių meniškų margučių sukūrė Keramikos būrelio nariai. Ypač puikiai atrodo dideli pastatomi Jorūnės Rastenytės, Indrės Macijauskaitės, Vaidos Burkauskaitės, Irmos Drublionytės darbeliai.

Žinoma verbų rišėja Zofija Laurinėnienė, pasirodo, dar ir talentinga margučių kūrėja. Jos kiaušinukai dekoruoti siūlais, medžiaga, apklijuoti įvairiomis gamtinėmis medžiagomis, kruopomis. O štai Romas Vitėnas kiaušinius gali iš akmens pagaminti. Su tokiu prie Velykų stalo būsi nenugalimas margučių daužytojas.

Margučių parodai primargino ir muziejaus darbuotojos. Spalvingi Marijos Kirkienės margučiai, puošnūs, išskirtiniai  ir meniški Renatos Veličkienės nerti kiaušiniai. Jais gali bet kurią erdvę dekoruoti. Muziejaus direktorė R. Veličkienė sakė, kad namuose šventėms kiaušinius margina labai parastai, dažniausiai juos apvynioja žolelėmis ir išverda svogūnų lukštuose.

Na, o parodą ji kvietė aplankyti ir balsuoti iki balandžio 29 d. Gražiausių margučio savininkui bus įteiktas prizas.

L. Kovalevskienės nuotr.

Parašykite komentarą

(Prašome komentaruose ir tam skirtoje vietoje aukščiau nerašyti nerašyti nuorodų, kadangi dėl interneto šiukšlintojų visi pranešimai su nuorodomis yra blokuojami. Jei jūsų komentaras po išsiuntimo nepasirodo, reiškia įrašėte nuorodą arba įvedėte blokuotą el. pašto adresą)

*


Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client2/web6/web/modules/mod_udjacomments/helper.php on line 387  Liepa - Dūmų jutikliai  Varduvininkai:


  -oji metų savaitė, metų diena.

  Kompiuterių remontas

  lrytas.lt

  Reklama ir skelbimai svetainėje