Eismo įvykio deklaracijas reikia pildyti atsargiai

Nuo liepos neliko prievolės su savimi vežiotis automobilio dokumentų, civilinės atsakomybės draudimo poliso ir net vairuotojo pažymėjimo, draudikai perspėja, kad vairuotojai turi būti itin budrūs pildydami eismo įvykio deklaraciją. Jei šūsnis dokumentų ir anksčiau neapsaugodavo nuo klaidų deklaracijose, tai dabar bene vienintelė galimybė jų išvengti – pačiam drąsiai ir įdėmiai tikrinti asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus ir įsitikinti, kad tikrai sutampa įvykyje dalyvavusio žmogaus ir deklaracijoje nurodomo asmens duomenys.

Skaityti plačiau

Į „juodąjį sąrašą“ patenka ir Ignalinos ligoninė

Sveikatos apsaugos ministerijos pavedimu, Valstybinė ligonių kasa pagal atrinktus kriterijus parengė šalies rajoninių ligoninių veiklos ir būklės bei teikiamų paslaugų kokybės ataskaitą. Jos kontekste atsirado ir dabar dažnai minimas 35 šalies ligoninių „juodasis sąrašas“. Vertinant pagal kriterijus, tų sąrašų yra net ne vienas. Viename jų, deja, yra ir Ignalinos ligoninė. Manoma, kad tai įstaigos, kurias norima uždaryti (perorganizuoti į slaugos ligonines). Taip teigia dabartinė Seimo opozicija, o valdantieji aiškina, kad jokio „juodojo sąrašo“ ar sąrašų nėra, yra tik atliktos analizės rezultatai ir ligoninių niekas neuždarinės. 

Skaityti plačiau

„Sodra“ pradeda mokėti didesnes senatvės pensijas

Rugpjūtį bus išmokėtos perskaičiuotos ir padidintos pensijos maždaug 150 tūkst. – ketvirtadaliui – senjorų, o likusiems – rugsėjį. Visgi pensijos didės ne visiems, o tik turintiems daugiau nei 30 metų stažo. Perskaičiuojamos tik senatvės pensijos ir tik paskirtos iki šių metų pradžios. Netekto darbingumo (neįgalumo) pensijos bei tos senatvės pensijos, kurios paskirtos šiemet, perskaičiuojamos nebus. Visi senjorai gaus asmeninius laiškus su informacija apie perskaičiuotos pensijos dydį bei nepriemokos sumą.

Skaityti plačiau

Dažniausiai užduodami klausimai apie „Sodros“ išmokas po mokesčių reformos

„Ar sujungus darbdavio ir darbuotojo mokamus mokesčius nesumažės mano atlyginimas ir „Sodros“ išmokos? Kokią įtaką mokesčių pokyčiai turės man asmeniškai?“ – tokių ir panašių klausimų sulaukia „Sodros‘ konsultantai po to, kai buvo priimta mokesčių reforma. Pateikiame paprastus ir aiškius atsakymus į penkis dažniausiai gyventojų pateikiamus klausimus, susijusius su mokesčių reforma. 

Skaityti plačiau

Mamadieniai ir tėvadieniai priklauso abiems tėvams

Šeimos įsipareigojimų ir darbo derinimas yra vienas sunkiausių iššūkių, tačiau ne visi žino, kad pagal Darbo kodeksą tėvai, auginantys 2 ir daugiau vaikų iki 12 metų ar vieną neįgalų vaiką iki 18 metų gali pasinaudoti papildomomis poilsio dienomis. Šios apmokamos poilsio dienos vadinamos mamadieniais arba tėvadieniais. Jos priklauso abiems tėvams kiekvieną mėnesį.

Skaityti plačiau

Ignalinai labai trūksta elektromobilių įkrovimo stotelės

Lietuvoje kasdien vis daugiau elektromobilių, sparčiai plečiamas elektromobilių įkrovimo stočių tinklas. Stoteles įrenginėja tiek savivaldybės savo lėšomis (arba ES), tiek verslo subjektai, pvz. prekybos centrai. Tačiau atvykus į Ignalinos kraštą – vieną gražiausių Lietuvos kurortinių vietovių, elektromobilių vairuotojai susiduria su problema, nes nėra kur pasikrauti, o tai tikrai nepritraukia turistų ir poilsiautojų. 

Skaityti plačiau

Taros supirkimas – pačių ja besinaudojančiųjų reikalas?

Sena patarlė sako – kuo giliau į mišką, tuo daugiau malkų. Tas pats ir mūsų atveju. Kuo labiau giliniesi į problemą, tuo labiau klimpsti. Ir kas galėjo pagalvoti, kad toks nekaltas daiktas – tuščias butelis – sukels ant kojų visą pulką žmonių. Po pirmosios šio straipsnio dalies sulaukėme įvairių skambučių – ir kitų rajono kaimų gyventojų, ir, mūsų nuostabai, pačių pardavėjų. Tad, tvirčiau įsikibkite – važiuojame...

Skaityti plačiau

Statybose keliamo triukšmo kontrolę atlieka savivaldybės

Triukšminga statybinė technika priverčia šokti iš lovos? Statybininkai vakarais ar savaitgaliais kaukši plaktukais? Neretai tokiais skundais į įvairias institucijas, įskaitant ir Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją (VTPSI) kreipiasi gyventojai. Tačiau VTPSI specialistai, kontroliuojantys statybos teisėtumą, neturi įgaliojimų veikti triukšmo valdymo srityje.

Skaityti plačiau

Baltas biuletenis – ne žurnalistų triukas

Smagiai nustebino skaitytoja Danutė G., klaususi, ar nuvilnijusi istorija apie žmogui išduotą baltą biuletenį yra žurnalistų triukas, siekiant vėl ir vėl bauginti šalies gyventojus, ar tikrai yra įstatymas, pagal kurį išduodamas toks nedarbingumo pažymėjimas. Toks įstatymas tikrai yra, tik jis priimtas jau seniai, tačiau iki šiol, turbūt, nebuvo taip „plačiai“ naudojamas. Didžiuosiuose šalies miestuose tai, žinoma, nebuvo naujiena, o štai rajonuose – gana retas reiškinys.

Skaityti plačiau

Varduvininkai:


-oji metų savaitė, metų diena.

Reklama ir skelbimai svetainėje