Apie pirmą tarybos posėdį kitaip

Oficialiai rajono tarybos opozicija dar nėra pasiskelbusi. Tam turi būti merui įteiktas oficialus pareiškimas. Kol jos nėra, keletas pastabų, užrašytų po pirmojo naujosios kadencijos posėdžio. Priesaiką davė 21 tarybos narys. Iš jų tik vienas – liberalas Vygandas Dilys – prisiekė be žodžių „tepadeda man Dievas“...

Skaityti plačiau

Pensijų kaupimas įsibėgėja – ką vertėtų žinoti

Jau tris mėnesius gyventojai pensijai antros pakopos fonduose kaupia pagal naują modelį. Daugiau nei 800 tūkstančių Lietuvos gyventojų – kas antras, jei neskaičiuojame pensininkų ir vaikų – kiekvieną mėnesį moka įmokas ir gauna valstybės paskatas. Svarbiausia, kad daugelis jų pradėjo domėtis, kaip geriausiai taupyti senatvei. 

Skaityti plačiau

Dar kartą apie autonominius dūmų detektorius

Tikriausiai nėra stipresnio argumento namuose įsirengti dūmų detektorių, negu išgelbėta gyvybė. Mūsų rajono Kelpučių k. gyventojas A. Genys gali tai patvirtinti. Prieš kelis mėnesius, naktį, namuose kilus gaisrui, vyrą pažadino dūmų detektorius. Nors pastato atvykusiems ugniagesiams gelbėtojams, deja, išgelbėti ir nepavyko, tačiau automobilis ir netoliese stovėjęs medinis ūkinis pastatas – apsaugoti! Prieš savaitę, paryčiais, kilus gaisrui sodo namelyje taip pat mūsų rajone, iš miegų žmones prikėlė taip pat suveikusi priešgaisrinė signalizacija ir dūmų detektoriaus garsas. Nuostoliai buvo minimalūs, sudegė tik elektros skydelis. 

Skaityti plačiau

Ignalinos ligoninės uždaryti niekas nesiruošia

Kovo 7 d. Ignalinoje ir Švenčionyse lankėsi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, o su juo – Seimo nariai: Agnė Širinskienė, G. Kindurys, Vytautas Rastenis ir socialdemokratas Juozas Olekas. Susirinko apypilnė Kultūros centro salė. Iš svečių kalbėjo tik ministras, pradžioje šiek tiek padiskutavęs su J. Oleku.

Skaityti plačiau

Viskas, ką reikia žinoti apie „Brexit“ ir išmokas

Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos numatytas kovo 29-ąją, tačiau dėl didžiulio politinio neapibrėžtumo neįmanoma tvirtai prognozuoti, ar nebus nuspręsta pasitraukimo datos atidėti, nėra aišku, ar Jungtinė Karalystė paliks Europos Sąjungą su išstojimo sutartimi, ar be jos. Pastaroji aplinkybė yra svarbi, kai kalbame apie mūsų piliečius, šiuo metu gyvenančius ir dirbančius Jungtinėje Karalystėje.

Skaityti plačiau

Padegta žolė dega žaibiškai

Prasidėjus pavasarinių orų sausajam periodui pasipila pernykštės žolės gaisrai. Paprastai jie kyla, kai Lietuvos gyventojai imasi ūkinės veiklos ir aplinkos švarinimo darbų savo ūkiuose ar sodybose. Praėjusiais metais ugniagesiai daugiau nei 4400 kartų vyko gesinti degančios žolės ir ražienų. 

Skaityti plačiau

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje

2019 m. vasario 22 d. vykusiame rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje svarstyta situacija Mažėnų kaime, kur atlikus centralizuotai tiekiamo geriamojo vandens tyrimus, nustatytas padidintas arseno (As) kiekis – 19,1 µg/l (leistina riba yra 10 µg/l). 

Skaityti plačiau

Kaip negalima elgtis įvykus sunkiai eismo nelaimei

Per pastaruosius penkerius metus ugniagesiams gelbėtojams darbų skaičius eismo įvykiuose išaugo dvigubai. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, praėjusiais metais beveik 1,5 tūkst. kartų vyko į transporto priemonių avarijas. Eismo įvykiuose pernai ugniagesiai gelbėtojai, panaudoję specialiąją gelbėjimo įrangą, iš sudaužytų automobilių išlaisvino 135 nukentėjusius asmenis bei ištraukė 51 žuvusįjį.

Skaityti plačiau

Kur karaliai pėsti vaikšto, o ignaliniečiai – „drovisi“

Nemažai nerimo ir klausimų rajono gyventojams kelia lauko tualetai. Dėl nuolat bauginančių pranešimų žiniasklaidos priemonėse apie sankcijas ir baudas, tų klausimų kaskart vis daugėja. Esą lietuviai erzina Europą tebesinaudodami lauko tualetais ir už tai turėsią susimokėti. A tikrai griausime lauko tualetus, ar vis tik kažkas mumis manipuliuoja? 

Skaityti plačiau

Varduvininkai:


-oji metų savaitė, metų diena.

Išsinuomočiau žemės

Reklama ir skelbimai svetainėje