Ignalinai labai trūksta elektromobilių įkrovimo stotelės

Lietuvoje kasdien vis daugiau elektromobilių, sparčiai plečiamas elektromobilių įkrovimo stočių tinklas. Stoteles įrenginėja tiek savivaldybės savo lėšomis (arba ES), tiek verslo subjektai, pvz. prekybos centrai. Tačiau atvykus į Ignalinos kraštą – vieną gražiausių Lietuvos kurortinių vietovių, elektromobilių vairuotojai susiduria su problema, nes nėra kur pasikrauti, o tai tikrai nepritraukia turistų ir poilsiautojų. 

Ignalinos krašte yra Aukštaitijos nacionalinis parkas, kurį aplanko nemažai svečių, tačiau nepaisant to, aplinka nėra draugiška ekologiniam transportui. Visos savivaldybės aktyviai veikia, kad artimiausiu metu turėtų bent vieną įkrovimo stotelę, todėl planuojama ES lėšomis įrengti dar nemažai stočių, tačiau Ignalinos, neturinčios nei vienos stotelės, tarp jų vėl nėra. 

ES lėšomis bus įrengtos įkrovimo stotelės šiose savivaldybėse: savivaldybė, didelės galios / įprastos galios: Alytuje – 3, Birštone – 2/0, Druskininkuose – 4, Jonavoje – 2/1, Kaune – 1/10, Kėdainiuose – 1/1, Klaipėdoje – 3, Marijampolėje  – 2, Mažeikiuose – 2, Neringoje – 2, Palangoje – 2, Panevėžyje – 3, Tauragėje – 1/4, Telšiuose – 2, Utenoje – 1/2, Vilniuje – 5, Visagine – 1/1. Iš viso – 33/23. Šaltinis – Susisiekimo ministerija.

Kada Ignalinoje bus įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė – nėra duomenų. Šiuo klausimu galėtų pasirūpinti Ignalinos r. savivaldybė ar Aukštaitijos nacionalinis parkas, kad ir vietiniai gyventojai bei svečiai turėtų galimybę Ignalinoje įsikrauti elektromobilius.

NUO REDAKCIJOS:

Šia tema kalbėjomės su rajono mero pavaduotoju Laimučiu Ragaišiu. Jis sakė: „Savivaldybė savo lėšomis panašių objektų nesteigia, bet suteiks visas galimybes ir pagalbą verslui, jei kas norės tokią stotelę įrengti. O verslas pasirūpins šiuo klausimu, jei tik bus poreikis, paklausa.“

Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parkų direktorius Gedas Kukanauskas taip pat sakė, kad parkas tam lėšų neturi. „Elektromobiliai dar tik populiarėja, jų nėra daug, tačiau po metų kitų taps įprasta transporto priemone ir jų įkrovimo stotelės taps būtinos. Kol kas kalbama apie pavienius keliautojus elektromobiliais. Kai matysim, kad stotelių jau reikia, inicijuosime, ieškosime, kas jas galėtų įrengti.“  

Vicemeras L. Ragaišis dar sakė, kad Ginučiuose, turistų lankomose vietose, kelerius metus buvo tualetų problema. Šiemet ji išspręsta, įrengti 3 biotualetai. Vėliau jų tinklas bus plečiamas, tualetai statomi ir kitose poilsiui skirtose vietose. Savivaldybei tarpininkaujant, tai padarė firma, statanti ir pati eksploatuojanti biotualetus. Panašiai bus ir su įkrovimo stotelėmis: prispirs reikalas – spręs ir šią problemą.

Beje, elektromobilį galima įkrauti iš bet kurios 220 V tinklo rozetės, tik tai trunką visą dieną. Specialiose stotelėse elektromobilis pasikrauna per keliasdešimt minučių.

Parašykite komentarą

(Prašome komentaruose ir tam skirtoje vietoje aukščiau nerašyti nerašyti nuorodų, kadangi dėl interneto šiukšlintojų visi pranešimai su nuorodomis yra blokuojami. Jei jūsų komentaras po išsiuntimo nepasirodo, reiškia įrašėte nuorodą arba įvedėte blokuotą el. pašto adresą)

*

 • Petras

  Parašytas 2018-07-29 12:03:24

  Pritariu Jonui,kad teisingai valdžia daro,kad nieko nedaro.Rajonas ir taip komoj,neapsimoka ES pinigų švaistyti.Juk aplink vien aferistai!Vyrai iki pensijos datrauks,o toliau,kaip Dievas duos.

  Atsakyti

 • Jonas

  Parašytas 2018-07-25 15:28:31

  Ir teisingai padarė, kad neprasidėjo su šitais aferistais! Pasidomėkit žmonės, šitas veikėjas yra įmonės SKR Baltic vadovas, ir šita įmonė pastoviai teismuose dalyvauja. Prasidėsi su jais, tai bus taip, kad pinigus sumokės, sklypą atiduos ir nieko jie nepadarys.

  Atsakyti

 • Danguole

  Parašytas 2018-07-24 19:00:31

  Labai gaila, kad Ignalinos valdzia nenori suprasti,jog pirmiausia infrastruktura, o tik po to galima laukti rezultato. Geriausias pavyzdys jei nebutu gelezinkelio, nebutu Ignalinos.
  O dabar norima daryti atvirksciai, kai bus problema tai matysim, gal savaime issispres. Reikia padaryti Ignalinos valdziai ekskursija i Druskininkus, kur valdzia mato toliau savo nosies.

  Atsakyti

 • Barmalejus

  Parašytas 2018-07-24 15:53:34

  Visiskai trumparegis ir provincialus valdininku poziuris - bus problema, tada spresime.

  Joks elektromobilininkas neatvaziuos i Ignalina, kol cia nebus krovimo galimybes !!!

  Atsakyti

 • Jonas

  Parašytas 2018-07-24 15:00:03

  Kad nieks neturi ignalinoj elektromobilių ir užtat nestato. Teisingai daro valdžia, nešvaisto bile pinigų.

  Atsakyti

 • Algimantas

  Parašytas 2018-07-24 12:12:28

  Keista vicemero pozicija "prispirs reikalas- spręs ir šią problemą". Kam tada savivaldybė, kuri pasijudinus galėtų daug reikalų spręst už ES pinigus.

  Atsakyti

 • Turistas

  Parašytas 2018-07-24 11:07:44

  Panašu, kad Ignalinos savivaldybė visada paskutinė. Reikia žiūrėti kelis metus į priekį, o panašu, kad Ignalinos biurokratai gyvena tik šia diena.

  Atsakyti

Varduvininkai:


-oji metų savaitė, metų diena.

Reklama ir skelbimai svetainėje