Kam Europos Sąjungos šalims jų valdžia?

Praėjusį šeštadienį Europos Komisija ėmėsi Lenkijos – pradėjo „pažeidimo nagrinėjimo procedūrą“. Teigiama, kad Lenkijai gali tekti stoti prieš Europos Teisingumo teismą ir gauti baudą. Varšuvos pasikėsinimas į demokratiją esąs toks rimtas, kad šalis galinti netekti teisės balsuoti per ES ministrų susitikimus.

Skaityti plačiau

Orai jau rudeniu kvėpuoja

Beveik visą liepą maudęs lietus, po kelių saulėtų, šiltų dienų, žiūrėk, vėl prapliumpa gausiomis liūtimis. Daugelis dar prisimena sinoptikų prognozes, kad esą tikra vasara ir šiluma ateis po Joninių. „Atėjo“... Tokios lietingos liepos vargu ar kas prisimena, tik nebent meteorologų archyvuose rastume. Dabar visų viltys – rugpjūtis, gal jis kompensuos liepos išdaigas ir pagaliau sulauksime ilgiau trunkančių gerų orų.

Skaityti plačiau

Mokestis po mokesčio – kas toliau?

Gerbiamieji, jūs blogai gyvenate? Ne, jūs tiesiog nežinote, ką reiškia blogai gyventi. Tiesiog tarp jūsų  nedaug beliko tokių, kurie prisimintų pokario ar dar ankstesnius metus. Kaip sakoma, karo jums ant galvos trūksta, tada mažiau galvotumėt, ko nevalgyti, užtektų vien minčių apie tai, ką valgyti.

Skaityti plačiau

168 valandos

Ryte kasdien žvelgiu pro langą ir galvoju – atsitokės vasara ar taip iki savo kadencijos pabaigos ir pjudys mus rudeniškais orais. Šiandien pasirodė ženklų, kad vasara bando nubusti ir bent kelias dienas žada išties vasariškas. Žada... Tačiau jau įpratome, kad šiemet visi pažadai galioja iki kitos dienos, o vėliau keičiasi. Štai ir šiandien dienai buvo prognozuojami saulėti orai, o dabar jau piešiamas ir apniukęs dangus, ir lietaus gorčius. O vakare „Ežerų sietuva“...

Skaityti plačiau

Nešvari dabartis – iš tokios pat praeities

Kažkodėl niekas nesipiktina, kad sumenko pasitikėjimas Lietuvos žiniasklaida. Dar neseniai ja buvo pasitikima tai, kaip ir bažnyčia, kitaip tariant,  žurnaliūgų skelbiamas žodis buvo toks pats šventas, kaip kunigo ištartas per pamokslą. Ir jeigu koks kaimynas norėdavo pasakyti, kad jis šneka tiesą, sakydavo: per radiją girdėjau.

Skaityti plačiau

Kodėl NATO filmuko apie „miško brolius“ Kremlius išsigando labiau negu tankų?

Jie galėjo ištverti, kai mus priėmė į NATO ir netgi tada, kai Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Rusiją pavadino teroristine valstybe, reakcija nebuvo tokia isteriška. Pratrūko tik nuo trumpo NATO filmuko apie latvių, lietuvių ir estų pokario partizanus. Nes tai gerokai baisiau už „Leopard“ tankus su Bundesvero kryžiais Gaižiūnų poligone – NATO sąjungininkai iš Vakarų Europos ir JAV bei Baltijos šalys vienodai supranta kruviną ir tamsią XX a. istoriją.

Skaityti plačiau

168 valandos

Tarp savaitės naujienų viena populiariausių temų – orai, tiksliau – praūžusios ir vėl laukiamos tropinės liūtys. Tokių seniai nebuvo, tokių apskritai anksčiau retai būdavo. Daugiausiai per antradienio ir trečiadienio liūtį lijo Elektrėnuose – čia fiksuotas katastrofinis lietus – 80 milimetrų. Trakuose iškrito apie 78 mm kritulių, Molėtuose – 54 mm, Ignalinos rajone – 53 mm, Švenčionyse – 46 mm. Utenoje žaibui trenkus į žemę buvo pažeista dujų tiekimo trasa, nežymiai veržėsi bei degė dujos. Gamta kraustosi iš proto. 

Skaityti plačiau

Kam vėl nepatinka Lietuvos partizanai

Prisipažinsiu, kad šiaip jau neskaitau, kas rašoma socialiniuose tinkluose. Tiesiog dar pernelyg daug yra įdomių neperskaitytų knygų, kad gaiščiau laiką domėdamasi, ką kažkokia proga ar ir visai be progos „išprotavo“ koks nusmurgęs politikas ar nepatenkinta (nepasitenkinusi) „olialiakinio“ protelio šliundra. Juoba svarbesni dalykai paprastai atpasakojami šiek tiek rimtesniuose portaluose. Tarp jų, žinoma, neminėčiau LRT radijo rytais transliuojamos socialinių tinklų apžvalgas.

Skaityti plačiau

Nykimas

Kasdien vis girdime: mes geri, valdžia bloga, blogai gyvename, vienintelė išeitis – emigruoti. Valstybės dienos proga norisi apie ką nors aukštesnio pakalbėti. Apie kokius nors simbolius, teises ir laisves, nors šios pastaruoju metu tampa vos ne keiksmažodžiu. Tiesa, daugelis simbolių irgi prastai jaučiasi.

Skaityti plačiau

Varduvininkai:


-oji metų savaitė, metų diena.

lrytas.lt

Reklama ir skelbimai svetainėje