Apgaulinga pavasario saulė – kaip apsaugoti akis ir odą?

Termometro stulpeliui šoktelėjus iki 20-ties laipsnių ne vienas iš mūsų namuose palikome striukes, kepuraites ir net saulės akinius. Norėjome tiesiog pasidžiaugti pagaliau atėjusiu pavasariu ir net nepagalvojome, kad pirmieji saulės spinduliai gali „įkąsti“ dar skaudžiau nei vasarą.

Skaityti plačiau

Apie kraujo grupes ir ligas

Vieni tokią teoriją neigia, kiti tikina, kad tik pradėję vadovautis žiniomis, kaip reikėtų gyventi ir maitintis tam tikros kraujo grupės atstovui, pradėjo jaustis geriau. Kad ir kaip būtų, susipažinti su dar viena teorija visada naudinga. Japonų mokslininkai teigia, kad kraujo grupė lemia ne tik charakterio ir mitybos ypatybes, bet ir ilgaamžiškumą bei sveikatą. Taigi kas būdinga kiekvienos kraujo grupės atstovams?

Skaityti plačiau

Apie vandenį ir kitus gėrimus

Kovo 22 dieną minėjome Pasaulinę vandens diena, kuria siekiama visuomenei priminti apie vandens svarbą žmogaus organizmui. Ta proga atsakome į tėveliams rūpimus klausimus, susijusius su vaikų gėrimais. Viešojoje erdvėje vis dar gajūs mitai: vanduo, kai  duodame vaikams, turi būti virintas, o sultys (ypač jei dar šviežiai spaustos) – geriau nei vanduo. Ar tikrai?

Skaityti plačiau

Iki gripo epidemijos rajone dar toli

Nacionalinis sveikatos centras, pasiekus epideminį sergamumo lygį gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, paskelbė gripo epidemiją jau 11-oje šalies savivaldybių iš 60-ties. Gripo epidemija paskelbta ir kaimyniniuose Švenčionių bei Zarasų rajonuose. Mūsų rajone situacija nėra tokia grėsminga.

Skaityti plačiau

Kai gatvėse, keliuose ir šaligatviuose slidu

Vyraujant itin permainingiems žiemos orams, sniegą keičiant šlapdribai, staigiai šąlant, sudėtingos tampa ne tik eismo sąlygos keliuose, bet ir padaugėja pėsčiųjų patiriamų traumų. Vaistininkų teigimu, dažniausiai pasitaiko patempimų bei sutrenkimų, tačiau regis paprastomis aplinkybėmis patirta trauma gali turėti ir labai rimtų padarinių, todėl norint to išvengti, būtina laikytis pagrindinių taisyklių ir laiku konsultuotis su sveikatos specialistais.

Skaityti plačiau

Kristina Misiūnaitė: „Gerbkite kitus, jų laiką ir patys būsite gerbiami“

Norite – tikėkite, norite – ne, bet Ignalinos ligoninė tapo žinoma kone visoje Lietuvoje. Ir kas smagiausia – ne dėl kažkokių trūkumų, o priešingai – dėl kokybiškų, patrauklia kaina teikiamų paslaugų. Mūsų ligoninės konsultacinėje poliklinikoje pradėtos teikti pusiau privačios dantų gydymo ir išplėstos dantų protezavimo paslaugos mažiau žinomos tik patiems ignaliniečiams, todėl apie tai kalbamės su gydytoja odontologe Kristina MISIŪNAITE.

Skaityti plačiau

Modernus diagnostikos centras jau čia pat – Utenoje

Lapkričio 16 d. Utenos ligoninėje atidarytas jau dešimtasis „Affidea Lietuva“ diagnostikos centras Lietuvoje. Čia atliekami pažangiausi magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai. Atidarius naują diagnostikos centrą, ne tik pagerės ir pagreitės Utenos ligoninės pacientų ligų diagnozavimas, bet bus padidintas  magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų prieinamumas visame Utenos regione ir sumažintos eilės kituose miestuose.

Skaityti plačiau

Skausmas: malšinamas vaistais gali tapti liga

Sakoma, kad skausmas kenkia ne mažiau nei vaistai, tačiau kaskart, vos suskaudus galvai ar pilvui, griebtis tablečių gali būti pražūtinga. „Norfos vaistinės“ vedėja Giedrė Buzienė sako, kad visi šie vaistai pasižymi vienokiu ar kitokiu šalutiniu poveikiu, todėl juos vartoti reikia žinant tam tikras taisykles. 

Skaityti plačiau

Apie psichologinį smurtą

Kito žmogaus žeminimas, menkinimas, įžeidinėjimas, grasinimai, bandymas kontroliuoti, rodyti savo valdžią – tai psichologinis smurtas, kuris ne taip jau retai sutinkamas mūsų tarpusavio santykiuose. Kyla klausimas: kodėl žmogus pradeda naudoti psichologinį smurtą prieš kitus? Tyrimai rodo, kad vaikai, vaikystėje išgyvenę smurtą, vėliau gali patys pradėti smurtauti ir tokiu būdu „spręsti“  savo patirtas skriaudas ir problemas.

Skaityti plačiau

SubkategorijosVarduvininkai:


-oji metų savaitė, metų diena.

Apklausa

Kaip vertinate naujos valdžios kampaniją prieš alkoholį. Ar reikia riboti jo įsigijimo sąlygas, ar reikia branginti?

lrytas.lt

Reklama ir skelbimai svetainėje